Güvenlik Teknolojisine fark katan Metal Tipi Boy dedektörleri

X-ray cihazları ile birlikte kullanılması tercih edilen, metal tipi boy dedektörlerinin günümüzde kullanım alanı son derece yaygındır. Bu cihazlar, güvenliğin sağlanması hususunda geçiş alanlarındaki bireylerin üzerinin taranmasında kullanılmaktadır. Çeşitli özelliklere sahip bu son teknoloji ürünler, en ufak metal cisim eşyaları bile algılamaktadır.

Uzaktan ve yakından dahi aldığı titreşimleri detektöre sinyal olarak iletirler ve aynı zamanda sizlere, çok uzun süre şarjı bitmeden çalışabilme imkanı sunar. Birden fazla teknik özelliğe sahip bu ürünler, X-ray cihazları ile birlikte kullanıldığı takdirde ileri teknolojiyi sizlere sunarak istediğiniz güveni sizlerin önüne sunar.

Cihazların içinde bulunan entegre yazılım kontrol sistemi ile her alanda güvenliği ön plandadır.

Farklı ebat ve özelliklere sahip metal boy dedektörleri

El tipi metal dedektörleri, bıçaklar, silahlar ve gizli metal nesneler için hızlı ve etkili vücut arama taraması için tasarlanmıştır. Bu tipteki dedektörler normalde havaalanlarında karşılaştığımız güvenlik aramalarıyla ilişkilidir.

Metal boy dedektörleri, X-ışını bagaj tarayıcı cihazlarıyla birlikte güvenlik sistemlerinin en önemli unsurları arasında yer almaktadır. Dedektörün yanından geçerken; ürün yanlardaki panel insan vücudunu eşit parçalara bölerek metal olup olmadığını araştırır.

Aynı zamanda X-ray ile kullanımı tercih edilen diğer bir ürün olan metal boy dedektörleri, kişilerin kapıdan geçişleri sırasında üzerinde bulunan metal eşyaları algılar ve farklı tarama bölgesine sahip özelliği ile ileri algı teknolojisine sahiptir.

En küçük metal nesneleri bile algılayabilir ve güvenliğinizi% 100’e çıkarabilir. Ayrıca, bu dedektörler şarj edildikten sonra çok uzun bir süre güçleri neredeyse bitene kadar çalışmaya devam edebilir. Bu sayede ileri saatlere kadar kullanılabilmekte ve yüksek kaliteli sinyal sistemi ile çalışmalarınızı en detaylı bir biçimde gerçekleştirmektedir.

En ince detaya kadar inceleme için metal tipi boy dedektörleri

Metal tipi boy dedektörleri, x-ışını bagaj tarayıcı cihazlarıyla birlikte güvenlik sistemlerinin en önemli unsurları arasındadır.

Güvenlik korumaları bulunan bölgelerde, geçmeli metal kapı dedektörlerinden geçen kişilerden şüphelenilmesi durumunda, bu tipteki dedektörler, güvenlik görevlilerinin tekrar, hızlı ve kaliteli bir şekilde arama yapmasına izin verir.

Geniş bir tarama alanına sahip dedektörler, küçük metal parçaları yakından ve hatta büyük metal parçaları uzaktan algılayabilir. Aynı zamanda ileri teknoloji ile üretilen bu tip metal dedektörler, metalleri tespit ettiklerinde güvenlik personelini titreşimleriyle uyarır ve böylece olası tehlikeli durumları önler ve güvenliği sağlar. Demir ve diğer metalleri kolayca tespit edebilen dedektörler, bıçak ve silah gibi kesme ve delme aletlerinin tespitinde uzmanlaşmıştır.

Bu cihazlar ülkemizdeki geçiş alanlarındaki muayenelerde vücut arama için kullanılabilecek çok basittir. Ayrıca kamu kurumlarında, havaalanlarında, otellerde, belediyelerde, hapishanelerde vb. alanlarda da kullanımı çok yaygındır.

Havaalanları, hapishaneler ve özel etkinlikler için uluslararası güvenlik standartlarını, elektromanyetik güvenlik için yasal gereklilikleri karşılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmiş *

Yazılan yorum