X Ray Cihazı Servis

X-ray cihazları genellikle çanta, paket, bavul, koli, zarf gibi eşyaların içini inceleyerek silah, bıçak, bomba gibi güvenliği tehdit eden bir nesneyi taşıyıp taşımadığını belirlemek için kullanılır.

Daha çok havaalanları, kamu binaları, askeri kuruluşlar, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, fabrikalar ve benzeri kritik yerlerde güvenliği sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

X-ray cihazları tünel boyutlarına göre sınıflandırılır. Hali hazırda piyasada bulunan ürünlerin tünel ölçüleri 50×30 cm’dir.

X-ray cihazlarımız çok yüksek çözünürlüklüdür ve organik ve inorganik nesneleri ayırabilir ve narkotik maddeleri tespit edebilir. Daha önceden tanımlanmış bıçak, tabanca, bomba gibi nesneleri algılar ve bu nesnelerle geçmeye çalışırken cihaz otomatik olarak durur ve sesli ve görsel alarm verir.

Şirketimizin satışını yaptığı X-Ray cihazlarının Türkiye genelinde birçok önemli kamu binasında ve alışveriş merkezinde güvenle çalışmaktadır. Ayrıca yurt dışında da birçok ülkede büyük beğeni topluyor ve kullanılıyor. X-Ray cihazı servis ağımız ile periyodik bakımlarınızda sizlere hizmet vermekteyiz.

Belirli periyotlarda X-Ray cihazı servis tarafından sistemlerin genel kontrolleri ve temizliği ile sözleşme süresi boyunca ücretsiz görüşme bakım sözleşmesi kapsamındadır.

Bakım Hizmetimizde Neler Kontrol Edilir?

-Yağ sızıntısı, yırtılma, temassızlık, bağlantı kesilmesi, kopma, dağılma, gerginlik ve ayarları kontrol edilir.)

– Kurşun perdeler kontrol edilir.

– Topraklama ölçümleri yapılır.

– Radyasyon Ölçümleri yapılır.

– Kalibrasyon Ayarları Yapılır

– Yazılımla ilgili kontroller yapılır.

– Mekanik ve Elektronik Ekipmanlar ile ilgili kontroller yapılır.

– Tüm ünitelerin genel temizliği X-Ray cihazı servis panelleri açılarak yapılır.

Bakım Sözleşmesi İmzalamanın Avantajları Nelerdir?

X-Ray cihazı servis müdahale süresi açısından bakım sözleşmesi olan firmalar, sözleşmesi olmayan firmalara göre önceliğe sahiptir.

Cihazlarınızın kullanım süresi ne kadar uzun olursa, arıza riski de o kadar yüksek olur. Bu nedenle periyodik bakım, cihazın arızalanma sıklığını azaltacak ve aynı zamanda önceden tespit edilebilecek küçük arızalar ile olası büyük arızaları büyümeden çözme şansına sahip olacaksınız.

Cihazlarınızı daha temiz, verimli ve uzun süreli kullanma imkanına sahip olacaksınız.

Perdelerde veya cihazların herhangi bir yerinde radyasyon sızıntısına neden olabilecek ve kullanıcılara zarar verebilecek bir durum varsa herhangi bir arıza olmadıkça bu duruma hiç aldırmadan kullanmaya devam edeceksiniz ancak periyodik bakım yaptırırsanız bu tür sorunlar oluşmadan önce çözüme ulaştırılacaktır. X-ray cihazınızın Elektronik Kart ve Pc Sistemi, Jeneratör ve Jeneratör Kartı Sistemi gibi önemli bileşenlerini uzun süreli olarak kullanma imkanına sahip olacaksınız.

Bakım Çalışması Yapmanın Maliyet Avantajları Nelerdir?

Arızanın mesai gün ve saatleri dışında bildirilmesi durumunda iş günü başlangıcına kadar beklenecek ve mesai günlerinde müdahale yapılacaktır. Bunun nedeni, bakım çalışması olmayan firmaların arıza durumunda gerekebilecek parça değişimleri veya onarımlarının satın alma departmanlarının onayı olmadan yapılmamasıdır. Ancak bakım çalışması olan firmaların cihazlarına müdahale edildiğinde değişmesi gereken parça X-Ray cihazı servis personeli ile birlikte mevcut ise geçici de olsa parça kurulur ve sistem çalışır vaziyette teslim edilir. Sonrasında satın alma işlemleri firmamız tarafından beklenir. Özetle bakım sözleşmesi olan firmalar satın alma ve imza işlemleri sırasında beklemek zorunda kalmazlar ve bu süre zarfında cihazları çalışmaya devam eder.

Eski istatistiklere göre bu tip cihazlarda ne sıklıkla arıza olabileceğini belirlemek çok zor. Ancak şu ana kadar kullanımında herhangi bir sorun olmadıysa bu, bazı parçaların yavaş yavaş sorun çıkarabileceğinin bir göstergesi olarak değerlendirilebilir. Bu nedenle, cihazlar yıl içinde birkaç kez arızalanırsa, bu hizmetlerin toplam maliyeti yıllık bakım teklifine neredeyse eşdeğerdir. Ancak bakım çalışması yaptığınızda bu maliyet dahilinde yukarıda saydığımız birçok avantajdan yararlanma imkanına sahip olacaksınız.

X-Ray cihazı servis bakım çalışması olan firmaların yedek parça fiyatlarında önemli ölçüde indirimleri bulunmaktadır.

Özetle X-Ray cihazı servis bakım çalışması bir külfet gibi görünse de özellikle ekonomik ömrünün yarısını tamamlamış cihazlarda maliyet avantajı yaratan, görünüş olarak daha temiz, kullanım açısından daha verimli, bakım çalışmasıdır.

 

 

Hizmet Kapsamı:

X-Ray cihazı servis cihazlardaki arızaların tespiti ve mümkünse yerinde onarımın derhal giderilmesini kapsar.

– Arızanın firmamıza bildirilmesinin ardından öncelikle cihazın başındaki güvenlik görevlileri veya firmanın ilgili teknik temsilcilerinden yaşanan sorunu telefon ile anlatmaları istenmekte ve arızanın nedeni tespit edilmeye çalışılmaktadır.

– Belirtilen arızanın kesin tespiti ve onarımı için hizmet teklifi en kısa sürede onayınıza sunulur.

– Servis teklifinin onaylanmasının ardından servis programa alınır ve teknik ekibimiz şehir içinde 24 saat, şehir dışında en geç 48 saat içinde cihaza müdahale eder. (Mücbir Sebepler Dışında)

– Küçük arızalar bazen telefon desteği ile çözülebilir. Bu yüzden ilk telefon görüşmesi çok önemlidir. Telefonda sorununuzu çözebilirsek hem arızanızın anında çözülmesini sağlarız hem de firmanızı gereksiz masraflardan kurtarırız.

– Arızanın giderilmesi için yedek parça değişimi veya onarımı gerekiyorsa, ilgili parçanın değişim veya onarım maliyeti teklif olarak firma temsilcinize bildirilir ve onayınıza istinaden en kısa sürede değişim/onarım sağlanarak cihazınız çalışır hale getirilir. Sipariş onayınızdan sonra yedek parça değişimi için ikinci kez teknik ekibimizin gelmesi gerekiyorsa, şehir içinde ek servis ücreti alınmaz.

– Firmamız bünyesinde değiştirilen ve onarılan tüm yedek parçalar garantilidir.

X-ray cihazlarının bakımının yanı sıra düzgün çalışıp çalışmadığının ve tüm fonksiyonlarının hatasız çalışıp çalışmadığının dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi zorunludur.

X-ray cihazı üzerindeki klavye, acil durdurma tuşu ve diğer tüm butonlar test edilmelidir.

X-ray Cihazının motor kısmı düzenli olarak kontrol edilmelidir. Zaman zaman meydana gelebilecek yağ kaçakları düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Cihazlarınızın Dezenfeksiyon, Arıza, Bakım ve Onarımlarında firmamız her zaman yanınızdadır.

X-Ray cihazı servisi eğitimli teknik servis personelimiz tarafından yıllardır bu sektörde faaliyet gösteren x-ray cihazlarınızın bakımını gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Bakım sırasında teknik servisimiz cihazın profesyonel ekipman ve malzemelerle dezenfeksiyonu, tüm elektronik verileri, tüm kalibrasyon, penetrasyon, radyasyon seviyesi ölçümleri, voltaj ve akım değerleri ile görüntü netliği ve fiziksel durum gibi kritik verileri kontrol eder. X-Ray cihazı servis profesyonel ekipman ve malzemeler ile bakımı yapılan cihazın x-ray cihazı arıza teşhisi, x-ray cihazı bakım ve onarımı, Metal kapı dedektörü arızası, bakım onarım ve dezenfeksiyon işlemlerini tamamlar.