X Ray Cihazları Servis Hizmeti

X Ray Cihazlarında Teknik Servisin Önemi

Teknoloji dünyasının birçok kategorisi vardır. Bu cihazlar sürekli çalışma halindedir ve sürekli çalışması zaman zaman farklı ihtiyaçlara neden olabilir. Teknolojik cihazlardan biri de güvenliği sağlamak için kullanılan X-ray cihazlarıdır. Cihazlar bazen sorun çıkararak bakıma gidiyor, bazen de sorun çıkarmamak ve uzun yıllar kullanılabilmesi için bakıma gidiyor. Firma sahipleri, makinenin ihtiyacına göre belirli aralıklarla X-ray cihazlarını herhangi bir arıza olmadan bakıma getirdiklerinde, ileride cihazı sorunsuz bir şekilde kullanabilecekler ve daha büyük masraflardan kurtulmuş olacaklardır. Cihazları mutlaka cihaz firmalarının belirttiği periyotlarda bakıma sokmaları gerekmektedir. Gerektiğinde servis hizmetleri kullanıldığında şirket sahipleri güvenlik sorunu yaşamazlar. X-ray cihazı kullanan firmalar, yazılı bir program ile bakım periyodlarını kolaylıkla takip edebilirler.

X Ray Cihazlarının Bakımı Nasıl Yapılır?

X ray cihazı bakımı tam bir bakım gerektirmez, tıpkı diğer teknolojik aletler gibi, belirli parçaların belirli zamanlarda bakıma ihtiyacı vardır. X Ray cihazları servis bu aralıklarda şirketler size ne yapmanız gerektiğini söyler. Firmalar denilince bakıma giden ürünler çok nadiren arızalara neden oluyor. Parçalar zamanla aşınabilir ve arızalandığında güvenlik açığı oluşturabilir, bu yüzden iyi takip etmeniz gerekir, Firmamızla iletişime geçerek bakım prosedürü hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

X Ray Tamir ve Servisi

Dark Xray marka model ayırt etmeden tamir ve onarımı yapabilmektedir bize ulaşarak servis kaydı oluşturmanız yeterli

Günümüz dünyasında zaman geçtikçe ve teknoloji geliştikçe hem iyi hem de kötü şeyleri önlemek için her yerde x-ray cihazlarına ihtiyaç duyuyoruz. Bu nedenle okullarda, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, havaalanlarında, cezaevlerinde, adliyelerde, otellerde ve daha birçok alanda X-ray  cihazlarını göreceksiniz. X-ray cihazı sayesinde silahtan uyuşturucuya kadar insan hayatında olmaması gereken tüm malzemeleri tespit ediyorlar. Böylece insan güvenliği sağlanmaktadır. Mavi veya siyah renk görüntü X-ray cihazında özellikle kalabalık ortamlara girmeye çalışan metal zararlı maddeleri gösterebilmektedir. Sadece göstermekle kalmaz, verdiği sinyallerle sesli uyarı verir. Bavula saklamak isteseniz bile bu teknoloji sayesinde x-ray cihazı bavulun içindeki tüm mevcut ürünleri algılar ve monitöre yansıtır.

X Ray Cihazlarının Kullanımına İlişkin Hususlar

Toplu yaşam alanlarında tercih edilen X ray cihazının kullanımında güvenlik personelinin dikkat etmesi gereken kurallar vardır. Güvenlik personelinin dikkatinin dağılması, monitörden zararlı maddelerin girmesine neden olabilir. Hem monitörde renkli olarak görüntülenen hem de çevreye sesli uyarı veren cihazda, ürünler geçerken eşyalar düzgün yerleştirilmelidir. Görünmeyen eşyalar tekrar cihazdan geçirilmelidir. Cihazdan geçerken çok fazla eşya üst üste geliyorsa eşya tekrar tekil olarak geçirilmeli, gerekirse monitör sabitlenip bakılmalıdır. Geçirilen eşyalar koyu renkte görünüyorsa valiz veya çanta sahibi tarafında açılmalıdır. Güvenlik görevlisi bu tür özellikleri gözden kaçırmamalıdır.

X ray Ekipmanı Bakımı Ve Bakımı İçin 6 Öneri

X ray ekipmanınızın periyodik bakımı, finansal yatırımınızı korumanıza ve ekipmanınızla optimum performans elde etmenize yardımcı olacaktır. Aşağıda, görüntüleme ekipmanınızın yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak ve onu en iyi çalışır durumda tutmak ve daha iyi tanı sonuçları elde etmek için 6 öneri bulunmaktadır.

  • Ekipmanı uygun şekilde kullanın ve manipüle edin
  • Cihazın periyodik bakımlarını yaptırın
  • Bileşen bakımını gözden kaçırmayın
  • Ekipmanı Spesifikasyonlar dahilinde çalıştırın
  • X ray ekipmanınız için optimum ortamı sağlayın
  • Ekipmanın dışında yalnızca onaylı temizleyiciler ve dezenfektanlar kullanın.

Önleyici bakım, ekipmanınızın tüm düzenleyici ve güvenlik standartlarına uygun olarak ve üretici tarafından belirlenen çalışma standartları dahilinde en yüksek performansta çalışmasına yardımcı olmak için kritik öneme sahiptir. Ekipman üzerinde yalnızca konusunda uzman sertifikalı servis personeli çalışmalıdır.

X Ray cihazları servis için farklı kapsamlara sahip çeşitli servis planları vardır, bu nedenle ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olanı bulmak için biraz zaman harcamanız önemlidir. Sistemi kullanımınızı dikkate almanız gerekecektir. Ağır bir hacminiz varsa, bileşenleriniz muhtemelen daha hızlı yıpranacaktır. Ağır iş yükü ayrıca düşük hacimli ekipmanlara göre daha fazla saat bakım gerektirecektir.

X ray makinelerinin en önemli ve pahalı bileşenlerinden biri X-ray tüpüdür. X Ray cihazları servis politikanızın bu kritik parçanın değiştirilmesini içerdiğinden emin olun. Onsuz, operasyonlarınız gün için kapatılır.

Bakım tamamlandıktan sonra, X Ray cihazı servisimiz teknisyeniniz size tamamlanmış tüm bakımı listeleyen ayrıntılı bir servis raporu vermelidir.

Firmamızın eğitiminin bir parçası olarak, X-Ray cihazları servis personelimizin ürünleriniz için en son servis ve teknik bültenlere ve belgelere sahip olmasını sağlıyoruz.