X-Ray Jeneratörü

Yüksek performanslı, güvenilir X-Ray görüntüleme sistemleri için X-Ray jeneratörü ve X-Ray tüpü gibi kritik bileşenlerin uyum içinde çalışması gerekir. X-Ray tüpünün X-Ray jeneratörü tarafından uygun şekilde entegrasyonu ve kontrolü, istenen teknik sonuçların ve uzun tüp ömrünün üretilmesi için kritik öneme sahiptir. X-Ray jeneratörleri, önde gelen X-Ray tüpü üreticisinin ürünlerinin çoğuyla çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, tüp ve jeneratör teknolojisi konusundaki derin bilgimizle, hemen hemen her uygulama ve tüp kombinasyonu için özelleştirilmiş çözümler sunabiliriz.

Firmamızın X-Ray jeneratörleri, gelişmiş kontrol devresine sahip entegre yüksek voltaj ve filaman güç kaynaklarından oluşur. Negatif, pozitif veya bipolar polarite ile 80KV, 100KV, 140KV, 160KV, 180KV, 200KV, 300KV arasında değişen çıkışlar mevcuttur. Birçok model, kapsamlı tüp türleri kitaplığımızdan kullanıcı tarafından seçilebilir tüp parametreleri içerir. X-Ray jeneratörlerimiz, güvenlik taraması, tahribatsız muayene, gıda denetimi, malzeme analizi, tıbbi görüntüleme ve teşhis gibi çok çeşitli uygulamalar için idealdir.

X-Ray Jeneratörü Sisteminizi Koruyun

Firmamız X-Ray Jeneratörleri için standart veya kapsamlı bir servis bakım sözleşmesi satın alındığında kapsamlı bir bakım hizmeti sunmaktadır, buna bağlı olarak X-ray Jeneratörü ve X-ray Jeneratörü Kartının kullanım ömrü belirgin düzeyde artmaktadır.

Hizmet Bakım Paketi ile Performansı Artırın

X-ray kontrol sistemleri artık tüm dünyada gıda güvenliği ve kalite güvencesinin sağlanmasında vazgeçilmez hale geldi. Bununla birlikte, tutarlı performans, optimum verimlilik ve doğru kontrol sonuçları sağlamak için düzenli X-ray periyodik bakım şarttır.

Bakım Hizmetimizde Neler Kontrol Edilir?

-Yağ sızıntısı, yırtılma, temassızlık, bağlantı kesilmesi, kopma, dağılma, gerginlik ve ayarları kontrol edilir.)

– Kurşun perdeler kontrol edilir.

– Radyasyon Ölçümü yapılır.

– X-ray Cihazı Kalibrasyonu yapılır.

– Topraklama ölçümleri yapılır.

– Yazılımla ilgili kontroller yapılır.

– Mekanik ve Elektronik Ekipmanlar ile ilgili kontroller yapılır.

– Tüm ünitelerin genel temizliği cihazın servis panelleri açılarak yapılır.

X-Ray Cihazını Oluşturan Parçalar

X-ray cihazı Konveyör Bant: X-Ray cihazının hareketli kısmıdır, bagajı yerleştirdiğimiz bant ile birlikte hareket eden alandır.

X-ray cihazı Sensörleri: Jeneratör ünitesinin bagaj giriş ve çıkışını görerek X-ray üretimini başlatmasını ve durdurmasını sağlar.

X-ray cihazı Dedektörleri: Jeneratör tarafından üretilen ve nesneden yansıyan X-ışınlarını emerek görüntüyü monitörlere ileten kısımdır.

X-ray cihazı Jeneratörü: İçerisindeki X-ışını tüpü vasıtasıyla X-ışınlarını üreten kısımdır.

X-Ray Cihazı Güvenliği Ve Dozimetre Kullanımı

X-ray sistemi kullanımında en önemli konulardan biri kullanıcı personelin ve çevredeki kişilerin radyasyona karşı güvenliğidir.

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) tarafından verilmiş sertifikalara sahip olmak gerekmektedir. X-ray bagaj arama cihazı çalışırken, kişiler vücutlarını cihaz tüneline sokmamalı ve X-ray cihazının bandına oturmamalıdır. Bu cihazlardan hiçbir canlı geçirilmemeli ve kurşunlu perdeler sürekli kontrol edilmelidir. Yırtık, yıpranmış perdeler yenileriyle değiştirilmemelidir.