X Ray Tamiri

Beklenmeyen Maliyetleri Ortadan Kaldırın

x ray tamiri ekibinde, Standart veya kapsamlı bakım paketlerimizden biri satın alındığında, mekanik veya elektriksel arıza durumunda onarım hizmeti maliyetini karşılıyoruz. Periyodik Bakım Hizmeti, beklenmedik maliyetleri önler ve ani durma riskini azaltmaktadır.

x ray Bakım Hizmeti İle Performansı Artırın

x ray kontrol sistemleri artık tüm dünyada Bina, Alan güvenliği ve kalite güvencesinin sağlanmasında vazgeçilmez hale geldi. Bununla birlikte, tutarlı performans, optimum verimlilik ve doğru kontrol sonuçları sağlamak için düzenli periyodik bakım şarttır. x ray tamiri, ihtiyaç duyduğunuz her yerde ve zamanda destek vererek getirisini ve verimliliği en üst düzeye çıkarır.

Çalışma Süresini Ve Üretkenliği En Üst Düzeye Çıkarın

x ray tamiri, x ray sistemi bakım planı boyunca desteği garanti eder ve şunları sağlar:

Çalışma süresini ve Genel Ekipman Verimliliğini (OEE) artırarak üretimi ve karlılığı artırın.

Ekipmanı en yüksek performansta çalışır halde tutarken beklenmedik ve maliyetli arıza sürelerini ve onarımları ortadan kaldırın.

Aşınma ve yıpranmayı ortadan kaldırarak ekipman ömrünü ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak.

Yasal gerekliliklere uyum sağlanmasına yardımcı olur.

x ray Cihazı Tamir Bilgi

x ray tamiri– Tüm mekanik parçaların kontrol edilmesi ve temizlenmesi, elektronik parçaların kontrol edilmesi ve test edilmesi, sistemde aşınma ve hasar olup olmadığının kontrol edilmesi.

Ekipman operasyonel testi – Ekipman, onarım önlemlerinin etkili olduğunu ve GFSI standartlarına uygun olduğunu doğrulamak için ekipman sorunlarını belirlemek ve teşhis etmek için etkin bir şekilde test edilir.

Tercih edilen servis aralığı – Bakım sözleşmesi olan müşteriler öncelikli destek alır

Ayrıca bakım paketi, X ray tamiri teknik bir yardım hattına erişim sağlarken, başlatma/ayarlama konularında hızlı ve etkili yardım sağlar beklenmeyen onarım ve işçilik maliyetlerine karşı da sizleri korumaktadır.

 X Ray Onarım ve Tamiri

Güvenlik seviyelerinin yüksek noktalarda olduğu alanlarda, giriş ve çıkışlarda tehlike oluşturabilecek nesnelerle kullanıcıların güvenli alana girmesini engellemek için bazı güvenlik sistemleri kullanılmaktadır. En yaygın kullanılan sistemler üst arama Dedektörleri yani Metal Kapı Dedektörleridir. Üst arama dedektörleri bazı durumlarda yetersiz kalabilir. Özellikle kullanıcıların yanlarında bulundurdukları eşyaların üzerlerinde değil de içinde gizlendiği durumlarda. Bu öğelerin tam olarak taranamadığı durumlarda bir güvenlik zafiyeti kötü sonuçlar doğurabilir. Bu gibi durumları önlemek için x ray cihazlarının kullanılması günümüz teknolojisi ile güvenliğin en üst seviyelere ulaşmasını sağlamaktadır. x ray cihazları adını çalışma sistemindeki x ray’lerden alır. X-ışınları tüm atomlardan sorunsuz bir şekilde geçebildiği için kapsamlı bir tarama yapılır. Tüm kullanıcılarımızın x ray cihazlarından aynı koşullarda faydalanabilmesi için Türkiye distribütörü olmanın avantajları ve Türkiye genelinde sabit satış fiyatlarımız ile en cazip fiyatlar firmamıza aittir. x ray cihazlarının tünelindeki tüm nesneler en alt seviyeye kadar detaylı olarak incelenir. Çanta, bavul, paket, kargo gibi eşyaların içine gizlenmiş silah, bıçak, katı ve sıvı patlayıcı gibi tehlike oluşturabilecek nesneler başta olmak üzere zararsız nesneler x ray monitöründe görüntülenir. Tehlike oluşturabilecek kişiler ilgili görevliler tarafından tespit edilerek olaya müdahale edilir. Kullanım alanları; havaalanları, adliyeler, askeri birlikler, karakollar gibi kurum ve kuruluşlar. Günümüzde artan terör olayları nedeniyle kongre merkezleri, oteller, alışveriş merkezleri ve eğitim kurumları gibi insan topluluklarının yoğun olduğu ve önemli toplantıların yapılabileceği bölgelerde de kullanımları artmıştır.

x ray cihazları tüneldeki tüm cisimlerden x-ışınları ile geçer ve karşı duvardaki foto diyotlar tarafından filtrelenir. Ağır element grubunda yer alan demir, kalay, kurşun, krom, titanyum, altın, bakır, gümüş gibi atom numarası 19 ve daha yüksek olan inorganik maddeler mavi renk alınarak gösterilmiştir. Atom numarası 19’dan küçük ve aynı zamanda 9’dan fazla olan orta ağırlıktaki element grubunda yer alan magnezyum, alüminyum, kükürt, argon ve sodyum atomlarından oluşan karışık grup maddeler yeşil renk alınarak şekillendirilir. Atom numarası 9 ve altındaki lityum, bor, karbon ve nitrojen gibi hafif element grupları olan organik maddeler de turuncu rengini alır ve x ray monitöründe şekillendirilir. Bu nesneler bir çanta veya paket içindeyse, monitörde katmanlar halinde görüntülenir.

x ray cihazları kullanımları açısından tak-çalıştır özelliğinde olduğundan kurulum aşamasında herhangi bir ayara gerek kalmadan direkt olarak çalışabilirler. Tek ihtiyaçları olan 220 şehir enerjisi ile beslenmek. x ray cihazının bulunduğu noktalardaki personel ile x ray cihazı arasındaki iletişimi sağlayacak bilgisayar sistemi ve yazılımı set içerisinde yer aldığından ek bir bilgisayar sistemine ihtiyaç duymaz. x ray yazılımı ile gerekli tüm raporlar alınabilmekte ve tüm görüntüler otomatik olarak bilgisayara kaydedilmektedir. Windows tabanlı bu sistem sayesinde bu veriler dijital olarak USB bellek ile yedeklenebilir. Ayrıca x ray bilgisayarı ağ sistemine bağlanabilir ve diğer bilgisayarlarla paylaşılabilir. Gelecekteki ziyaretçilerin yanlarında getirecekleri nesnelerin boyutlarının tahmin edilmesi doğrultusunda tünel boyutları ile x ray cihazları tercih edilmektedir.

x ray cihazlarının bakımının yanı sıra düzgün çalışıp çalışmadığının ve tüm fonksiyonlarının hatasız çalışıp çalışmadığının dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi zorunludur.

x ray cihazı üzerindeki klavye, acil stop tuşu ve diğer tüm butonlar test edilmelidir.

Cihazın motor kısmı düzenli olarak kontrol edilmelidir. Zaman zaman meydana gelebilecek yağ kaçakları düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Elektrikli cihazlar kapsamında olan bu cihazın hem elektrik bağlantı parçasının, hem adaptör hem de kesintisiz güç kontrol edilmesi gerekmektedir.

Cihazlarınızın Dezenfeksiyon, Arıza, Bakım ve Onarımlarında firmamız her zaman yanınızdadır.

Alanında uzman ve sektör tecrübesi yüksek personeli ile sizlere en doğru hizmeti vermektedir.